„Szerettük volna kicsit megmozgatni az embereket a ragyogó tavaszi napsütésben, felhívni a figyelmüket a testmozgás fontosságára. Másrészt pedig igyekeztünk tájékoztatni őket, hogy miként haladnak a munkálatok és egyáltalán tudatosítani bennük, hogy a Szamos mindkét partján egy modern kerékpárút épült a töltésen", mondta Koncz Andrea projektmenedzser.
A MiniMaratonnak elnevezett kerékpáros menet a Gellért Sándor utca végéből indult, a bringások a Szamos bal partján eltekertek egész a Decebal hídig, majd ott átkeltek a másik oldalra, végül a Coposu sétányon „értek célba".
Szatmárnémeti polgármesteri hivatala Fehérgyarmattal közösen pályázta és nyerte meg a „Szamos mentén vízen és két keréken" elnevezésű , az Európai Unió által finanszírozott projektet. Ennek célja, hogy a Szamos bal partjának töltésén egy olyan kerékpáros út jöjjön létre, amely összeköti a két várost. Ez összesen 40 kilométert jelent, aminek az erdélyi oldala 18 kilométer - legalábbis az eredeti tervek szerint. Ebből közel 13 kilométer készült el, a 2,311 millió euróból pedig 949. 000 eurót költött el az önkormányzat. (Csak hogy lássuk, minként is működik az Európai Unió utánfinanszírozási rendszere: az elköltött összegből egyelőre 32.670 eurót fizetett vissza Brüsszel a polgármesteri hivatalnak.)
Koncz elmagyarázta továbbá, hogy a munkálatok során jelentős összegeket meg tudtak spórolni, ezért négy kilométerrel meghosszabbítják az eredeti útvonalat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem Szatmárnémeti Szatmárpálfalva felőli végétől kezdődik majd az út, hanem Ombódtól.
A Szamos jobb partján is módosultak az eredeti tervek. Itt ez a projekt csak a Decebal híd és a szennyvíztisztító állomás között tette lehetővé az út megépítését. Szatmárnémeti polgármesteri hivatala azonban egy újabb pályázatot nyert, amivel lehetővé válik az út kiépítése Pusztadaróc község határáig. Innen pedig a községi önkormányzat építi majd ki egész az országhatárig - ezt a Környezetvédelmi Alapnál letett sikeres pályázat teszi lehetővé.
Május végén a Kossuth-kert megrendezett , „A kerékpáros közlekedés fejlesztésének lehetőségei Szatmár megyében" elnevezésű nemzetközi konferencián elhangzott, hogy Szatmár megyében jelenleg 54 kilométernyi bicikliút épül. Ezek közül kétségtelenül a legjelentősebbek azok, amelyek Szatmárnémetit érintik. Erre kívánta felhívni a figyelmet a szombati esemény, amelyen Ilyés Gyula polgármester nem vett részt, nem kívánván megszegni a kampánycsendet.